DC6.cz ve spolupráci s Czech-Server.cz představují online housing

Zbrusu nový způsob housingu (nákup, uložení a provoz serveru) připravilo DC6.cz pro zákazníky serverového prodejce CZECH-SERVER.CZ. Tito zákazníci si v rámci objednávkového procesu můžou své nově zakoupené servery nechat zahousovat v rámci DC6.cz. Stejně bezprostředně jsou řešeny také případné reklamace nebo třeba rozšíření pamětí či disků. Nabídka je vhodná i pro nákup a provoz geograficky oddělených záložních serverů.

Stále se zrychlující pracovní tempo, nejen v IT odvětví, se podepisuje na hledání nových cest, jak šetřit čas a peníze. Jednu takovou cestu si připravilo datové centrum DC6.cz pro zákazníky českého prodejce nových i repasovaných serverů CZECH-SERVER.CZ.  

550x300_2

Online Rackhousing
Jednotlivci nebo firmy, kteří se rozhodnou místo pronájmu serverů nebo cloudu pro nákup a následný housing vlastních serverů, mají nově u CZECH-SERVER.CZ možnost využít služby online housing. Při nákupu vybraného HW je v rámci prodejního procesu možné servery nechat zahousovat, tj. uložit server v datacentru. Na výběr jsou hned čtyři varianty.

Je libo Serverhousing nebo Rackhousing?
Aby server mohl být zahousován, je potřeba pro něj vybrat správný prostor. Pokud zákazník kupuje pouze jeden server, může využít jednotlivého serverhousingu v rámci racku, který má CZECH-SERVER.CZ pro tyto účely přidělený. Pokud ale zákazník již někde servery housuje a chce provést konsolidaci, popř. kupuje větší množství serverů, může využít služby Rackhousing, tedy pronájmu uzamykatelné rackové skříně o velikosti 6U, 21U a 42U včetně napájení a konektivity.

Samostatný housing vyjde zákazníka na 1500 Kč, ceny Rackhousingu pak začínají na třech tisících měsíčně za 6U s možností slevy 5, 10 a 15 % za předplatné v období 3, 6 a 12 měsíců. Cena odběru měřené elektřiny v rámci Rackhousingu je 3,33 Kč za kWh, samostatný serverhousing má elektřinu již v ceně pronájmu.

Název housingu

velikost v U/ rack

počet serverů

Počet IPv4/IPv6

Připojení

Cena kWh

Cena měsíčně v Kč

Serverhousing

1-2U

1

2 | /64

2x 1 Gbps

v ceně 150 kWh

1.500

Rackhousing 6U

6U/1/7rack

až 6

4 | /64 | BGP

2x 1 Gbps

3,33 Kč

3.000

Rackhousing 21U

21U/1/2 rack

až 21

16 | /64 | BGP

2x 1 Gbps

3,33 Kč

7.000

Rackhousing 42U

42U/rack

až 42

32 | /64 | BGP

2x 1 Gbps

3,33 Kč

12.000

Pronájmem racku to nekončí
K housingu se váže spousta dalších služeb od pojištění až po samotnou administraci prostřednictvím administrátorů datového centra. Součástí DC6.cz je také zákaznický coworkingový prostor, který lze využít i jako školící a relaxační místnost. Všechny systémy důležité pro běh datového centra jsou zálohovány systémem N+1 nebo vyšším a odpovídají tak úrovni TIER III. Areál je navíc vybudován v bezzáplavové oblasti a aktuálně pojme až 2 000 serverů s možným rozšířením až na trojnásobek. Více na blogu zde.

 

Přihlášení

Nemůžete vyplnit toto pole
 

Novinky

13.11.2019
Greendata má nové datacentrum

Přímo v budově Shiran Tower (Lužná 2, tedy 300 metrů od současné primární lokality) jsme postavili nové datové centrum DC6 v klasifikaci TIER III. Stavbu jsme připravovali a projektovali se společností FreeTel několik měsíců, samotná realizace spolu ...

více
10.5.2019
Dvojitá Garance pro všechny služby

Víte co spojuje Serverhousing 1U – 5U, Rackhousing 6U – 42U, privátní cloud, dedikované a managed servery i storage servery? Přece jarní nadíla společnosti Greendata s datacentrem DC6.cz. A co jsme si pro vás připravili? Na všechny víše uveden...

více
 
 


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.